Łosoś Szkocki Wester Ross

Łosoś Szkocki z ekologicznej hodowli Wester Ross to najwyższej klasy łosoś dostępny na rynku. Chuda ryba wolna od antybiotyków, żyjąca w hodowli w symbiozie z innymi gatunkami ryb. Co sprawia, że jest tak wyjątkowa?

Farma Wester Ross

Farma Wester Ross założona w 1977 roku jest jedyną, niezależną hodowlą łososia w Szkocji. Farma ma czterech właścicieli – Hugh Richardsa, Gilpina Bradleya, Colina Milne’a i Davida Robinsona – którzy połączyli siły, aby kupić ją, gdy poprzedni gospodarze przeszli na emeryturę. Partnerzy wspólnie nadzorują każde działania.

Hodowla łososi

Łososie z hodowli Wester Ross żyją w spokojnych, morskich akwenach. Troska o ryby i środowisko jest widoczna na co dzień. Praca hodowców nie jest oparta na automatyzacji, pomocy maszyn lub kamer. Praktyka ręcznej hodowli od początku była kluczowa. Pracownicy są na wodzie każdego dnia. Bez względu na warunki atmosferyczne hodowcy opiekują się i ręcznie karmią łososie. Taka bliskość pozwala na dokładną obserwację, co przekłada się na dobrostan zwierząt. Do skrupulatnej pielęgnacji łososia dołącza dbałość o otoczenie.

Doświadczenie

Wszystkie czynności oparte są na 40-letnim doświadczeniu, co gwarantuje najwyższą jakość ryb. Wszelkie praktyki wykonywane są tak, aby nie narażać łososi na stres. Wszystkie etapy hodowli poddane są bezwzględnym kontrolom i audytom.

Łosoś bez antybiotyków i chemii

Zdrowie każdego łososia to priorytet. Przy produkcji nie są stosowane antybiotyki, hormony wzrostu, a pokarm jest wolny od GMO. Łosoś Wester Ross ma najlepszy na świecie współczynnik FIFO (fish in, fish out), mniejszy niż 1:1, co znacznie zmniejsza zależność od dzikich ryb. Można to osiągnąć jedynie poprzez karmienie mączką rybną wytworzoną z okrawków dzikich ryb dedykowanych do spożycia przez ludzi.

 

Połów

Po dwóch latach troskliwej opieki łososie są odławiane. Proces hodowli pozwala otrzymać zdrowe, soczyste mięso, wolne od antybiotyków i wszelkich chemikaliów.

 

 

Leave a Reply